W Klinice przeprowadzamy operacje zarówno w znieczuleniu miejscowym, sedacji dożylnej, znieczuleniu ogólnym oraz znieczuleniu podpajęczynówkowym.
Znieczulenie miejscowe polega na nastrzyknięciu miejsca operowanego środkiem znieczulającym wraz ze środkiem obkurczającym naczynia krwionośne.
Po operacji pacjent udaje się do domu wraz z osobą towarzyszącą.
Znieczulenie miejscowe można połączyć z sedacją dożylną. Jest to bardzo komfortowy sposób dla pacjenta, gdyż podczas operacji śpi i jest spokojny, jest na własnym oddechu, a po operacji ma niepamięć - czyli pamięta okres przed i po wybudzeniu.
Jest to metoda zalecana dla każdego, do każdego rodzaju operacji, gdyż daje poczucie bezbólowego i szybkiego zabiegu.
Po tego rodzaju znieczuleniu pacjent musi zostać w Klinice, w łóżku pooperacyjnym do czasu całkowitego minięcia sedacji, pod kontrolą pielęgniarki.
Znieczulenie ogólne ( popoularna nazwa to narkoza) polega na pełnym wyłączeniu świadomości i zwiotczeniu mięśni szkieletowych. Przed każdym zabiegiem pacjent rozmawia z anastezjologiem o rodzaju znieczulenia, jego przebiegu oraz okresie po znieczuleniu. Na sali operacyjnej pacjent jest zaintubowany, oddycha za pomocą aparatury medycznej. Ten rodzaj znieczulenia stosuje się do dużych operacji chirurgicznych - powiększenie piersi, plastyka brzucha, redukcja piersi, itd. W przypadkach mniej rozległych operacji ( korekcja uszu ) w znieczuleniu ogólnym operuje się dzieci.
Po operacji pacjent pozostaje na oddziale przez 1-2 doby pod kontrolą anastezjologa oraz pielęgniarki. W trakcie pobytu otrzymuje wszystkie lekarstwa zapisane przez lekarza drogą dożylną ( kroplówki z lekami przeciwbólowymi, antybiotykami, itd).
Po 1-2 dobach pacjent udaje sie do domu z osobą towarzyszącą.
Znieczulenie podpajęczynówkowe ( popularnie zwane w kręgosłup) stosowane jest w operacjach odbywających się od odcinka lędżwiowego w dół. Polega na nakłuciu kręgosłupa specjalną igłą i podaniu do przestrzeni podpajęczynówkowej środka znieczulającego. Pacjent jest świadomy, ale nie odczuwa bólu. Ten rodzaj znieczulenia można stosować do operacji plastyki brzucha, liposukcji brzucha, kończyn dolnych,itd
Po operacji pacjent zostaje w Klinice przez 1-2doby w zależności od rozległości operacji.
Wyjście do domu odbywa się z osobą towarzyszącą.
Jakie badania są wymagane do zabiegów operacyjnych ?
Badania do każdego zabiegu krwi -
morfologia, OB,
elektrolity - Na, K, Cl
INR, APTT lub czas krzepnięcia i czas krwawienia
grupa krwi
poziom glukozy
Badania do znieczuleń - ogólnego i podpajęczynówkowego
badania krwi jak wyżej
EKG
w niektórych przypadkach - RTG klatki piersiowej
badanie ogólne moczu
Badania do operacji piersi
badania krwi jak wyżej
USG piersi lub mammografia po 40 roku życia
Badania do plastyki okolic intymnych
badania krwi jak wyżej
posiew z pochwy
cytologia
! |
NOWOŚĆ! EKO- CHIRURGIA-TERAPIA PRP I KOMÓRKAMIMACIERZYSTYMI !
|
ZAPRASZAMY Lumedica ul. Żabikowska 63 62-030 Luboń |
REJESTRACJA Codziennie od poniedziałku do piątku 8.00 - 20.00 Soboty od 8.00 - 14.00 Zabiegi operacyjne prowadzone są w NSZOZ Endomedical Ul.Chwaliszewo 19a 61-105 POZNAŃ tel:61 855 06 62 |
KONTAKT tel: +48 61 813 00 04
|
KONTAKT EMAIL |