Powiększanie piersi

breast 466132 640Operacja powiększenie piersi jest dla Ciebie, jeśli uważasz, że twoje piersi są :
- za małe w porównaniu z resztą ciała( np.szerokie biodra, szeroka klatka piersiowa i miseczka A)
- opadają po ciąży, karmieniu, dużej utracie wagi
- asymetryczne ( różnią się wielkością, kształtem)
- masz wrodzony niedorozwój piersi

KONSULTACJA Z CHIRURGIEM PLASTYCZNYM JEST BARDZO WAŻNA I NIE MOŻE SIĘ ODBYWAĆ ANI MAILOWO ANI TELEFONICZNIE.

Decyzja o poddaniu się operacji powiększenia piersi powinna bazować na Twoich własnych potrzebach i oczekiwaniach. Dlatego też, podczas wizyty konsultacyjnej wspólnie zdecydujemy, jaki efekt chcesz osiągnąć dzięki operacji i wybierzemy stosowny do Twojej figury implant.

Wszystkie dostępne na rynku implanty piersi mają zewnętrzną powłokę silikonową. Obecna są również implanty poliuretanowe, ale ze względu na ich niedopuszczenie przez FDA nie stosuje ich w swojej praktyce ( zabronione w USA w 1991 ze względu na wyższe ryzyko nowotworzenia u zwierząt laboratoryjnych).

Protezy piersi możemy podzielić ze względu na ich powierzchnię - chropowate (teksturowane) lub gładkie, wypełnienie - żel silikonowy, roztwór soli fizjologicznej, hydrożel, polivinyl pyrolide (PVP) oraz podstawę - okrągłe lub profilowane (anatomiczne).Przed operacją pacjentka dowiadujesz się o implantach ( kształt, wypełnienie,powierzchnia, profil) możliwych liniach cięć, miejscu umieszczenia implantu,możliwych powikłaniach.

Istnieją cztery możliwe cięcia operacyjne: pod pachą, wzdłuż fałdu piersiowego, wokół otoczki oraz - stosowane tylko w przypadku protez solnych - nacięcie w pępku. Najczęściej wykonywane są dwa rodzaje cięć -podpiersiowe - długości około 5 cm oraz cięcie okołootoczkowe. Wadą tego ostatniego jest możliwość przecięcia przewodów mlecznych, co powoduje większą możliwość zakażenia oraz formowanie się cyst, co z kolei może być źle interpretowane na badaniu mammograficznym. Cięcie to nie jest wskazane dla kobiet zamierzających karmić piersią oraz tych o bardzo ciemnej otoczce. Implant piersi może być umieszczony pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem piersiowym większym lub najnowszą metodą - techniką dual - plane.
Decyzja o umiejscowieniu zapada podczas konsultacji, po zbadaniu pacjentki.

Zabieg operacyjny wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa on około 2 godzin. Polega na wytworzeniu kieszeni pod gruczołem/ pod mięśniem piersiowym większym, w której umieszcza się implant. Następnie rana zamykana jest za pomocą cienkich szwów chirurgicznych, usuwanych  po około 10 dniach. W większości przypadków w ranie pozostawia się cieńkie dreny, które usuwa się najczęściej po 24 godzinach.

Dolegliwości bólowe , ucisk na klatce piersiowej odczuwane są w pierwszej dobie, gdy Pacjentka jest w Klinice. Kontrolujemy je za pomocą środków przeciwbólowych podawanych dożylnie. Każda następna doba to coraz większy komfort pacjentki, gdyż organizm przyzwyczaja się do nowych implantów. Po operacji konieczne jest ciągłe noszenie dobrze dopasowanego biustonosza przez okres około 2 miesiące.Bardzo ważnym elementem jest samodzielny, specjalny masaż piersi oraz masowanie i natłuszczanie blizn pooperacyjnych. Przez 3 miesiące powinno unikać się ćwiczeń angażujących mięsiń piersiowy ( podnoszenie ciężarów, pompki, pływanie, itd).Powrót do pracy następuje po około 7 - 10 dniach.

Obecne zalecenia FDA  ( Amerykańska komisja Food and Drug Administartion ) to :
1. Przychodź na kontrole lekarskie- pacjentka powinna zgłaszać się nawyznaczone kontrole do lekarza prowadzącego.
2. Bądź świadoma - Implanty piersi nie są dożywotnie. Są one związane z możliwością miejscowych i ogólnych powikłań – w tym przykurcz torebki łącznotkankowej, reoperacji, usunięcia implantu, pęknięcia implantu.
3. Obserwuj swoje piersi - w przypadku bólu piersi, asymetrii, stwardnienia – skontaktuj się z lekarzem.

Koszt zabiegu, pobytu, stanika pooperacyjnego, każdej wizyty kontrolnej - w zaleznosci od ceny protez , powierzchni, kształtu- od 11500 zł do 15500 zł

pacj2 powikszenie piersi 4pacj2 powikszenie piersi 3

Programy telewizyjne o operacjach piersi.

Zrzut ekranu 2015 10 21 o 11.40.33Zrzut ekranu 2015 10 21 o 10.19.48

Zrzut ekranu 2015 10 21 o 10.43.52Zrzut ekranu 2015 10 21 o 10.35.56

Kompleksowe podejście
do Pacjenta

strategise 865006 640

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

wiecej

Wywiady
w telewizji, artykuły w prasie

Zrzut ekranu 2015 11 13 o 15.22.59

Zobacz co się o nas mówi!

wiecej

Przed operacją (badania,znieczulenie)

box3

Wszystko co chcesz wiedzieć przed operacją

wiecej

Ciekawostki z chirurgii, odżywiania i treningów

Zrzut ekranu 2015 11 13 o 21.23.14

Chirurg plastyczny, dietetyk,trener osobisty

wiecej

!

NOWOŚĆ! EKO- CHIRURGIA

-TERAPIA PRP I KOMÓRKAMI

MACIERZYSTYMI !

 

 

ZAPRASZAMY

Lumedica

ul. Żabikowska 63

62-030 Luboń

 REJESTRACJA

Codziennie od poniedziałku do piątku

8.00 - 20.00

Soboty od 8.00 - 14.00

Zabiegi operacyjne prowadzone są w

NSZOZ Endomedical

Ul.Chwaliszewo 19a

61-105 POZNAŃ

tel:61 855 06 62

KONTAKT

tel: +48 61 813 00 04

 

KONTAKT EMAIL

rejestracja@lumedica.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Learn more

I understand